Зміст:

  1. Звичайний нікотин і сольовий: що це.
  2. У чому основні відмінності органічного і сольового нікотину.
  3. Який вид нікотину вважається більш шкідливим.
  4. Як визначитися з вибором між сольовим і звичайним нікотином.

 

Нікотин - це основний активний компонент, що міститься в тютюні та використовується в сигаретах, зокрема й електронних. В останні роки з'явилося нове покоління рідин для вейпінгу, які містять сольовий нікотин, що прийшов на зміну органічному. Розглянемо різницю між ними, а також відповімо на запитання про те, який вид вважається більш шкідливим і як зробити вибір між ними.

Звичайний нікотин і сольовий: що це

Звичайний нікотин - це той вид нікотину, який часто трапляється в класичних сигаретах і багатьох рідинах для вейпінгу. Він швидко всмоктується в організм, забезпечуючи швидкий удар нікотину, якого жадають багато курців. Однак за високих концентрацій він може бути досить жорстким для горла.

Сольовий нікотин - це відносно новий тип нікотину, який став популярним завдяки таким пристроям, як JUUL. У процесі створення звичайний нікотин зв'язується з певною кислотою (найчастіше бензойною або лимонною), що призводить до утворення солі. Завдяки цьому процесу нікотин легше і швидше засвоюється організмом. Також він не викликає такого сильного печіння в горлі, як звичайний нікотин.

У чому основні відмінності органічного і сольового нікотину

Відмінності цих видів нікотину полягають у наступному:

  • Органічний (звичайний) нікотин швидко всмоктується в організм, забезпечуючи швидкий удар. Однак, його рівень pH становить приблизно 11 одиниць, що значно відрізняється від нормального рівня pH в організмі людини. Це може викликати відчуття печіння або подразнення горла під час вдихання, особливо за високих концентрацій.
  • Сольовий нікотин легко засвоюється, тому для насичення потрібна його менша кількість. Таким чином знижується його концентрація, організм отримує менше шкоди.
  • Вартість сольових рідин, як правило, трохи вища. Але це компенсується тим, що витрата у них більш економічна.

Будь-який нікотин у будь-яких його формах шкідливий, особливо через звикання і формування залежності. Тому розберемося докладніше, який із цих видів нікотину завдає більшої шкоди.

Який вид нікотину вважається більш шкідливим

Це питання дискусійне, оскільки дослідження на цю тему проводять і донині. За наявними даними можна зробити висновок, що сольовий нікотин є менш шкідливим. Про це свідчать такі чинники:

  • У сольового нікотину нормальний рівень pH відносно людського організму - 6-7 одиниць, у той час як у звичайного нікотину він вищий майже вдвічі.
  • Сольовий нікотин більше підійде для людей, які кидають палити і переходять на вейп-девайси. Про це свідчать результати дослідження 2019 року. 
  • Є й мінуси. Сольовий нікотин дає більш швидке насичення, через що піднімається тиск (тоді як зі звичайним нікотином цей процес відбувається повільно і поступово).

Незважаючи на те, що сольовий нікотин може бути менш шкідливим для здоров'я, ніж звичайний, будь-яке його вживання тягне за собою певні ризики для здоров'я.

Як визначитися з вибором між сольовим і звичайним нікотином

Вибір між сольовим і звичайним нікотином багато в чому залежить від ваших індивідуальних потреб і вподобань. Перелічимо кілька факторів, які варто врахувати.

Throat Hit

Удар по горлу або тротхіт (від англійського Throat Hit) - це термін, який часто використовується в контексті вейпінгу. Він має на увазі відчуття, яке виникає під час вдихання пари від електронної сигарети. Воно пов'язане зі звуженням судин горла і може викликати неприємні відчуття в цій ділянці.

Деякі люди, особливо колишні курці, прагнуть отримати відчуття удару по горлу під час вейпінгу, оскільки це схоже на ефект від паління традиційних сигарет. У цьому плані виграє звичайний нікотин, оскільки сольовий дає слабший ефект.

Швидкість всмоктування

Швидкість всмоктування нікотину в організмі впливає на те, як швидко ви відчуваєте його ефект. У сольового нікотину ця швидкість наближена до традиційних тютюнових виробів. Це означає, що під час використання сольового нікотину ви можете відчути ефекти нікотину швидше, ніж під час використання звичайного нікотину.

Варто зазначити, що швидке всмоктування нікотину може призвести до підвищеної залежності, тому його слід використовувати з обережністю. Завжди слід пам'ятати про потенційні ризики для здоров'я, пов'язані з вживанням нікотину, і прагнути до його помірного використання або повної відмови від нього. Як було згадано раніше, більш швидке насичення може сподобатися курцям, які хочуть поступово перейти зі звичайних сигарет на вейп.

Смак

Сольовий нікотин менше впливає на смак рідини для вейпа, тоді як звичайний нікотин може надати їй певної гіркоти. Це не означає, що у першого смак кращий, адже скільки вейперів, стільки й уподобань, але під час вибору варто це врахувати.

Загалом, паріння є безпечнішою альтернативою курінню, але його не можна назвати повністю “нешкідливим". Нікотин - це речовина, яка викликає залежність, і його вживання може мати серйозні наслідки для здоров'я. Щоб обрати більш підходящий для себе варіант, потрібно орієнтуватися на власні вподобання та минулий досвід куріння.