Зміст

 1. Що впливає на пароутворення у вейпі
 2. Чому мало пари у вейпі
 3. Як отримати щільніші хмари
 4. З якої рідини виходить найбільше пари
 5. Висновок

 

Сьогодні вже нікого не здивуєш наявністю на ринку електронних цигарок, використання яких впевнено витісняє звичайне тютюнопаління. Крім електронок, виробники пропонують також різні моделі одно- і багаторазових POD-систем. Крім сольового розчину в них можуть також використовувати рідину на органічному нікотині. Популярність електронних цигарок і подів пояснюється не тільки їхньою мінімальною шкодою для здоров'я парильника, а й можливістю відчувати насолоду від смаку пари, що вдихається.

Але для комфортного паріння для багатьох вейперів поряд зі смаковим розмаїттям пристроїв є також важливим їхня здатність створювати об'ємні красиві хмари пари. Якраз з останнім нерідко виникають проблеми. Іноді навіть без видимої причини гаджет після заправки перестає видавати багато пари. Виявити причину цього, а також розібратися, як розв'язати таку проблему допоможе наведена нижче інформація.

Що впливає на пароутворення у вейпі

На пароутворення, кількість і якість пари впливають багато компонентів пристрою, а також їхні налаштування. До списку таких складових входить:

 1. Акумулятор. На пароутворення впливає не тільки його потужність і рівень заряду, а й напруга, що видається батареєю. Кількість пари, що видається, прямо пропорційна її величині (більша напруга, отже, більше одержуваної пари). Але тут слід знати міру. Якщо напруга занадто висока, існує небезпека перегорання елементів акумулятора.
 2. Атомайзер, його тип і стан. Баки та дріпки мають різні характеристики, тому здатні видати різну кількість пари. Атомайзер потребує регулярного чищення, оскільки якщо він забруднений, отримати об'ємні густі парові хмари не вийде.
 3. Койл (спіраль, намотування). Чим нижчий опір цього нагрівального елемента, тим нагрівання буде сильнішим. Отже, випарник працюватиме інтенсивніше і пари буде більше. Але слід мати на увазі, що занадто низький опір призводить до швидкої розрядки акумулятора.
 4. Рідина, її якість і кількість. Якщо в резервуарі електронної цигарки або в картриджі для POD-систем кількість рідини досягла свого нижнього критичного рівня, пари теж буде небагато. Утворення об'ємних хмар пари характерне для рідини, що містить більше гліцерину, ніж пропіленгліколю.
 5. Котушка і тип її намотування. На пару перетворюється тим більше рідини, чим більша площа у нагрівального елемента. Наприклад, для клаудчесингу часто використовують сітчасті койли.

Також слід враховувати те, що тільки за хорошого обдування потоком повітря можна очікувати перетворення рідини на густі хмари пари. Якщо ви вирішите поекспериментувати з регулюванням напруги та намотуванням, будьте обережні. Хоча багато вейпів і забезпечені захистом від падіння напруги та перегріву, неправильне регулювання може стати причиною перегоряння деяких елементів, а отже, і виходу з ладу всього вейпу або POD-системи.

Чому мало пари у вейпі

З усіх проблем, що часом виникають у вейпера, найпоширенішою є нестача пари. Причин тому може бути кілька. Це може бути, наприклад, низький заряд батареї. Але найчастіше утворення малої кількості пари пов'язане з рідиною. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, перш ніж її вирішити, необхідно знайти причину її виникнення.

Починати слід із перевірки акумулятора. Якщо його заряд низький, пари утворюється значно менше, ніж зазвичай. Для відновлення нормальної генерації достатньо просто зарядити батарею. Наступний крок - обстеження місткості для рідини.

Якщо рівень його заповнюваності рідиною достатній, але проблема не зникла, причина може полягати в тому, що залита котушка або атомайзер. Якщо це дійсно так, слід спочатку розібрати випарник, а потім продуйте його або акуратно промокніть паперовим рушником для видалення зайвої рідини.

Навіть якщо після проведення перерахованих видів робіт проблема не зникла, найімовірніше, річ у вигляді рідини, що використовується. Найважливішими її компонентами є пропіленгліколь (PG) і гліцерин (VG). Співвідношення PG до VG в рідині на сольовому нікотині для POD-систем має вирішальний вплив на кількість утвореної пари. Зазвичай більше її виробляють рідини, в яких гліцерину в процентному відношенні більше, ніж пропіленгліколю.

Також на пароутворення впливає потужність електронної цигарки. Тоді вам слід обрати більш потужну модель. Обравши виріб із якісним атомайзером, можна закрити питання щодо нестачі пари. А може, справа не в потужності цього елемента електронної цигарки, а в засміченні атомайзера. У ньому міститься кілька складових, які легко засмічуються, і це перешкоджає нормальному парінню. Це, зокрема, може стосуватися:

 • повітропроводів (надходження недостатньої кількості повітря в атомайзер погіршує тягу, перешкоджає отриманню великих хмар пари);
 • системи подачі рідини (у разі її засмічення на спіраль і вату надходить мало рідини, а отже, і нема з чого отримати багато пари);
 • випарника і спіралі (якщо регулярно не продувати атомайзер, ці елементи можуть забитися і перешкоджати нормальній роботі електронки).

Однією з поширених причин некоректного функціонування вейпу є зношеність атомайзера. Це тягне за собою погіршення характеристик окремих його деталей. У процесі використання гаджета на койлі утворюється нагар. Чим довше це триває, тим більше його залишається на нагрівальному елементі. Він дедалі гірше і гірше прогріває рідину, що спричиняє скорочення кількості утвореної пари. У випадку з обслуговуваним атомайзером можна замінити його окремі деталі, а з необслуговуваним - замінювати доведеться повністю весь елемент.

Як отримати щільніші хмари

Отримати красиві, великі хмари пари допоможе використання деяких прийомів і дотримання кількох порад.

Виробники пропонують варіанти рідини для електронок з відсотковим співвідношенням гліцерину і пропіленгліколю 50/50, 40/60, 30/70 тощо. Якщо для вас важливо, щоб утворювалося максимум пари та вона являла собою щільні хмари, зупиняйте свій вибір на рідині з високим вмістом VG. Якщо в купленій вами рідині виявилося мало гліцерину, найпростіший спосіб отримати багато пари - замінити її на рідину з високим відсотковим вмістом гліцерину.

Якщо ви використовуєте простенький невеликий пристрій для паріння, незалежно від того, наскільки ретельно ви за ним доглядаєте і яку рідину використовуєте, домогтися гарних результатів у плані виробництва великої кількості пари вам все одно не вдасться. Для отримання його великих хмар знадобиться більш серйозний, просунутий вейп. Це може бути, наприклад, боксмод з гарною потужністю, який:

 • забезпечений випарником відмінної якості;
 • має регульовані налаштування, що дають змогу керувати виробництвом пари.

Слід правильно відрегулювати повітряний потік і потужність, що подається на котушку. Кількість утвореної пари перебуває в прямій пропорційній залежності від величини потужності. При цьому не тільки збільшується кількість, а і якість пари. Її смак стає більш яскраво вираженим. Просто все слід робити обережно і не поспішаючи, щоб не завдати шкоди котушці вейпу. На збільшення хмари пари і її густоту також впливає збільшення повітряного потоку.

За відсутності регулятора потужності та потоку повітря просто подумайте про заміну атомайзера. Є його спеціальні моделі з функцією утворення густих хмар пари. В обслуговуваному атомайзері можна самостійно встановити іншу намотку. Для збільшення площі випаровування можна поставити койл більшого розміру. Щоб рідина випаровувалася в більшій кількості, на койл намотують більше вати. Такий захід є надійним способом отримання хмар пари величезних розмірів.

Якщо порівнювати бак і дріпку, найкращим для отримання рясної пари вважається останній різновид атомайзера. До того ж у нього можна встановити кілька додаткових спіралей, завдяки чому хмари пари виходять дійсно густими. У більшості марок дріпок є функція регулювання обдування обдуву, що є додатковим заходом збільшення кількості пари. Дрипка підійде для шанувальників і цигаркової, і кальянної затяжки.

З якої рідини виходить найбільше пари

Як уже йшлося вище, важливими складовими рідини для електронок є гліцерин і пропіленгліколь. Перший елемент впливає на густоту пари, а другий є розчинником добавок у вигляді нікотину й ароматизаторів.

Щоб отримати об'ємні, густі хмари пари, процентне співвідношення гліцерину і пропіленгліколю має становити 70% до 30% або навіть 80 до 20 відсотків. Але для використання рідини великої в'язкості знадобляться пристрої для паріння з великими отворами для забору. Опір котушок має бути мінімум 1 Ом. В іншому разі ви отримаєте не об'ємні густі хмари пари, а підгорілу вату.

Висновок

Усі поради та рекомендації, викладені вище, актуальні тільки для оригінальних багаторазових і одноразових електронних цигарок, POD-систем і рідин. Сертифіковану продукцію цього типу в Україні можна придбати в інтернет-магазині Cloud-smoke, що спеціалізується на продажі систем, витратних матеріалів і рідин, які доставляються на наш торговий онлайн-майданчик тільки перевіреними постачальниками безпосередньо від виробника.