Зміст

 1. Чи можна провозити електронні цигарки через кордон
 2. У яких країнах заборонені електронні цигарки
 3. Скільки рідин для вейпів або подів можна провозити через кордон
 4. Як правильно упакувати та провозити електронну цигарку в літаку: у ручній поклажі або багажі
 5. Чи можна використовувати е-цигарки в аеропорту та на борту літака
 6. Популярні країни з використання електронних цигарок Elf Bar
 7. Правила ввезення електронних цигарок в Україну
 8. Висновок

 

З усього різноманіття електронок, що випускаються різними виробниками, особливою популярністю у вейперів у багатьох країнах, включно з Україною, користуються одноразові електронні цигарки ELF BAR BC5000 Ultra, Pi7000, TE5000 та інші моделі бренду Ельф Бар. Вони:

 • прості у використанні;
 • мають прекрасний смак;
 • не вимагають особливих знань про вейпінг і навичок.

Такі девайси чудово підходять для отримання максимуму задоволення і досвідченими парильниками, і вейперами-початківцями, які тільки починають відкривати світ паріння. Але, попри мінімальну шкоду від пари для самого парильника та оточуючих його людей порівняно з димом від тютюнопаління, в Україні з'явився закон, що забороняє вейпінг у громадських місцях. Про те, чи є обмеження при перевезенні одноразових цигарок у нашій країні та інших державах, і піде мова далі.

Чи можна провозити електронні цигарки через кордон

Кожна країна має щодо цього свої правила й обмеження. Але є ціла низка держав, у законодавстві яких існує повне "табу" на електронні цигарки. Це стосується не тільки використання одно- або багаторазових електронок на їхній території, а й ввезення цих девайсів у країну. У країнах з менш суворим законодавством з цього приводу існують певні правила й обмеження щодо ввезення в них одноразових цигарок.

Перш за все, йдеться про вік мандрівника. Усе, про що йтиметься далі, стосується лише тих, кому виповнилося 18 років. До досягнення цього віку зовсім не можна брати з собою в літак ні електронні цигарки, ні рідину для них, призначені для особистого використання. Для решти громадян у кожній країні прописані свої правила ввезення продукції цього виду без сплати податків і митних зборів.

Основні обмеження стосуються кількості та вартості електронок, які не підлягають декларуванню. Зазвичай, якщо йдеться про 1-2 одноразові цигарки для власного використання, митники жодних запитань не ставлять. Задекларувати товар і заплатити за нього мито вони вимагатимуть у разі перевезення через кордон цілої партії нових електронних цигарок. Причому це стосується нікотиновмісної продукції. Якщо в рідині одноразових цигарок немає нікотину, обмеження зазвичай не застосовуються.

Проте щоб не мати претензій від митної служби, слід заздалегідь ознайомитися із законодавством країни прямування з цього приводу. Митний кодекс більшості держав містить чітку регламентацію кількості тютюнових та інших виробів, що містять нікотин, які дозволяють перевозити через кордон. Наприклад, законодавство України дозволяє ввозити в країну без декларування, чи то одноразові електронні цигарки ELF BAR TE5000, чи то продукція інших марок цього, чи то будь-якого іншого бренду, якщо її вартість не перевищує 500 євро.

Збираючись брати з собою електронки, слід ознайомитися і з правилами їх транспортування в літаку. Відповідно до вимог заходів безпеки більшість авіакомпаній не дозволяє перевозити в ручній поклажі місткості з рідиною, об'єм яких перевищує 100 мл. Сумарний об'єм усіх місткостей, що транспортуються, не має перевищувати одного літра.

У яких країнах заборонені електронні цигарки

Попри твердження багатьох виробників електронок про їхню безпеку для здоров'я, у багатьох країнах на них накладено повну заборону. У таких державах є закон, що забороняє:

 • вживати одноразки;
 • продавати такі вироби;
 • ввозити в країну електронні цигарки.

До них належать: Ватикан, Камбоджа та Індія, Лаоська НДР, Катар і Ліван, а також Північна Корея, Нікарагуа та Сирія. У Сінгапурі навіть володіння такою продукцією є злочином, що тягне за собою накладення штрафу до 1,5 тисячі американських доларів. Що стосується Австралії, там незаконними є імпорт і продаж рідин, які містять нікотин. Вживати можна, якщо є рецепт лікаря.

У Таїланді перевозити електронки через кордон можна, але використовувати їх на території країни не можна. Порушників цієї заборони, незалежно від того, на 7 тисяч затяжок вони розраховані, як, наприклад, ELF BAR Pi7000, або на 1 500 (як одноразова под-система Elf Bar 1500), чекає одне з найсуворіших у світі покарань за вейпінг.

У наступний список входять країни, в яких ввезення і використання одноразок дозволені, а продаж заборонений:

 • Антигуа і Барбуда;
 • Бангладеш, Аргентина, і Барбадос;
 • Бразилія, Бахрейн, Бутан і Бруней;
 • Венесуела, Гонконг і Гамбія;
 • Єгипет, Ефіопія, Йорданія та Іран;
 • Коста-Ріка, Колумбія та Кувейт;
 • Мексика, Макао і Маврикій;
 • Оман, Непал, Панама і Палестина;
 • Суринам, Сейшельські острови та Саудівська Аравія;
 • Туреччина, Тимор-Лешті, Туркменістан, Уругвай, Уганда і Шрі-Ланка.

В Японії заборонено нікотиновмісну рідину. У країнах ЄС немає заборони на електронні цигарки. Є тільки вікові обмеження. Європейський парламент у Страсбурзі ще 2013 року не прийняв пропозицію Комісії про запровадження медичного регулювання щодо електронок. Але він запропонував таку саму регуляцію їхнього транскордонного маркетингу, як і тютюнових виробів. Простіше кажучи, у країнах Європейського Союзу заборонено продаж одноразок особам, які не досягли 18-річного віку.

Скільки рідин для вейпів або подів можна провозити через кордон

Кількість рідин, дозволена до перевезення, визначається митними правилами кожної окремо взятої держави. Вона може бути різною також і залежно від виду транспорту (наземного, повітряного або морського), на якому здійснюється перетин кордону.

У більшості країн ці правила дуже лояльні в цьому відношенні. Вони не містять будь-яких обмежень щодо перевезення рідини для вейпа через кордон. Але не обійшлося і без винятків. Наприклад, під час перетину кордону до Польщі повітряним або морським шляхом можна мати при собі 50 мл рідини для електронок, а наземним транспортом - тільки 10 мілілітрів.

Подорожуючи в межах Європейського Союзу, дозволяється перевозити щонайбільше 10 упаковок нових одноразових цигарок, фасованих рідин або не більше одного літра рідини для вейпу. Регламентації кількості рідини, ввезеної до Сполучених Штатів Америки, не передбачено.

Як правильно упакувати та провозити електронну цигарку в літаку: у ручній поклажі або багажі

Якщо законодавство країни, до якої ви збираєтеся вирушити літаком, дозволяє брати з собою одноразові та звичайні вейпи, їх можна перевозити тільки в ручній поклажі з дотриманням певних правил. Перевозити вироби з літієвими батарейками в багажному відсіку заборонено з міркувань безпеки. Адже через перепади тиску в літаку можливий витік рідини для електронок, що може призвести до виникнення пожежі.

Перевозити одноразові електронні цигарки слід лише в спеціальному контейнері або запакувати їх у герметичний пакет. Оскільки вони перебувають у ручній поклажі, яку пасажир бере із собою до салону літака, допустимим максимумом одноразових цигарок у безпечному пакуванні в більшості авіакомпаній є 15-20 девайсів.

Але кожна авіакомпанія може мати й свої додаткові правила та вимоги до перевезення в салоні авіалайнера електронної продукції для вейпінгу, з якими слід ознайомитися перед тим, як вирушити в подорож. У разі порушення інструкцій авіакомпанія залишає за собою право заборонити перевезення цих виробів.

Усі електронні цигарки, що перебувають у ручній поклажі, мають бути в безпечній упаковці. Що стосується упаковки для електронної рідини, вона має бути не тільки безпечною, а й прозорою. У пляшці має бути не більше 100 мл рідини.

Є обмеження і за кількістю перевезених у ручній поклажі батарейок. Їх має бути не більше 15 штук. У цю кількість входять акумулятори, що знаходяться в електронці та інших електронних пристроях, що перевозяться. Батарейку бажано перед польотом витягнути з пристрою. Її заряд має становити не більше 30%.

Щоб не допустити протікання в сумці резервуара для рідини в багаторазових електронних цигарках, його краще завчасно спорожнити. Якщо йдеться про одноразові цигарки, в яких неможливо відокремити рідину (оскільки вироби являють собою герметичний блок), їх слід помістити у звичайний пакет з поліетилену. Оскільки в більшості моделей одноразових електронних цигарок міститься не більше 2 мл рідини, жодних обмежень щодо них не передбачено.

Кожна авіакомпанія має свою політику щодо вейпінгу під час перевезення та використання електронок на борту їхніх авіалайнерів. Як приклад можна навести правила та вимоги найбільш популярних авіакомпаній:

 1. British Airways. Дозволяється перевезення електронної продукції, але забороняється її використання на борту.
 2. Easy Jet. Дозволено мати при собі або перевозити в ручній поклажі всі види електронних цигарок і не більше двох запасних батарейок.
 3. Eastern Airways. Перевозити електронки можна тільки особисто. На транспортування рідини існує заборона.
 4. Emirates. На борту літаків авіакомпанії заборонено паління і паріння.
 5. Qantas Airlines. Можна провозити електронні цигарки в ручній поклажі, а використовувати та заряджати на борту такі пристрої та інші види випарників не можна.
 6. Ryanair. Пасажирам дозволяється брати електронні цигарки в салон, але використовувати їх там, як і інший тип цигарок, заборонено.
 7. TUI Airways. Перевезення в ручній поклажі електронних рідин дозволяється за умови, що в пляшці міститься максимум 100 мл. Але їх слід обов'язково запакувати в пластиковий прозорий пакет. Допускається транспортування більшої кількості рідин у разі наявності в пасажира зареєстрованого багажу. Акумулятори теж мають бути в ручній поклажі.
 8. Virgin Atlantic. Оскільки в компанії вважають, що електронні, як і звичайні цигарки, містять нікотин, їхнє використання на борту її літаків не дозволяється.

Для уточнення деталей слід перед тим, як скористатися послугами тієї чи іншої авіакомпанії для перельоту, зв'язатися з нею безпосередньо або скористатися інформацією на вебсайті. Головна вимога переважної більшості авіакомпаній - не парити та не палити на борту літака. Також треба пам'ятати про безпеку - будь-які акумуляторні батареї мають перебувати в ручній поклажі, а не бути упакованими в багаж.

Чи можна використовувати е-цигарки в аеропорту та на борту літака

Що стосується вейпінгу в аеропорту, у різних країнах і містах є свої, досить суворі правила. Усі аеропорти за вимогами до користування електронними цигарками на їхній території умовно можна поділити на три групи, кожна з яких включає аеровокзали, де паріння дозволено:

 • між терміналами;

 • у спеціально виділених місцях поза терміналами;
 • у кімнатах для паління.

Використовувати вейп на борту літака категорично заборонено. Результатом порушення цієї заборони може стати суворе покарання юридичного характеру. Найбільш "нешкідливим" покаранням порушника закону про заборону паріння на борту літака може бути конфіскація пристрою бортпровідником. Якщо конфлікт не виходить залагодити мирним шляхом, можливо:

 • здійснення бортом позапланової посадки та зняття пасажира-порушника з рейсу;
 • стягнення перевізником понесених компанією збитків.

Погодьтеся, що затяжка в салоні літака, порушуючи законні вимоги, навряд чи варта того, щоб сплатити величезний штраф, який багато в чому перевищує вартість не тільки навіть "найкрутішої" електронної цигарки, а й квитка на переліт.

Популярні країни з використання електронних цигарок Elf Bar

Ельф Бар позиціонується як один із найнадійніших брендів серед виробників електронних цигарок. Представництва компанії є в Німеччині та Великій Британії, Франції та Ірландії, Іспанії, Італії та багатьох інших державах, що відповідають стандартам Tobacco Products Directive (TPD). Ця Директива Євросоюзу стосується обмеження просування та продажу тютюнової продукції в ЄС.

Є країни, що входять до Європейського Союзу, а також ті, що не є членами ЄС, законодавство яких забороняє не використання електронок взагалі, а певних смаків вейпів. До них належать, наприклад, Естонія, Литва, Фінляндія, Данія, Угорщина. Говорячи про продукцію бренду "Ельф Бар" популярного китайського виробника вейпів і подів VapeOnly, не можна не відзначити її високий рівень якості та безпеки. Цим пояснюються швидкі темпи продажу Elf Bar у багатьох країнах світу.

Якщо згідно з дослідженнями Euromonitor International, що є провідною світовою компанією в галузі стратегічних досліджень ринку, ще 2020 року основним ринком збуту продукції Ельф Бар був сам Китай (понад 40% від загального обсягу продажів), сьогодні можна назвати цілу низку країн в усьому світі, в яких Elf Bar є неймовірно популярним брендом серед вейперів. До цього списку можна включити найбільш розвинені країни Європи:

 • Велику Британію;
 • Німеччину;
 • Францію;
 • Італію та Іспанію.

Тут також знайдеться місце Сполученим Штатам Америки, Японії та Індонезії і багатьом іншим державам на всіх континентах.

Правила ввезення електронних цигарок в Україну

Митний кодекс нашої країни не містить жорсткої регламентації щодо ввезення в Україну електронних одно- і багаторазових цигарок, а також рідин для особистого користування. Але це має бути порівняно невелика кількість продуктів цієї категорії. До ввезення тютюнових виробів висуваються більш жорсткі вимоги. Імпорт великих партій електронної продукції здійснюється відповідно до закону. Його норми вказані у змінах до Податкового кодексу України, які набули чинності 1 січня 2022 року.

Дозвіл на ввезення цього товару, призначеного для продажу, може бути надано митною службою тільки за наявності на упаковці (пачці) тютюнового виробу або упаковці (ємності) з рідиною для електронних цигарок марки акцизного податку спеціального зразка. Вона є підтвердженням того, що товар ввозиться легально і що за нього сплачено податок. Електронки на продаж також мають бути задекларовані. За них має бути сплачено мито.

Висновок

Якщо на вас чекає подорож із перетином кордонів інших країн, під час якої ви не хотіли б зі своєю одноразкою, жодних проблем із цим на вас не чекає, якщо ви уважно вивчите:

 • по-перше, митні вимоги щодо використання електронних цигарок у країні, куди ви прямуєте;
 • по-друге, обмеження і вимоги щодо електронних карток авіакомпанії, послугами якої ви маєте скористатися.

Звісно ж, правила та вимоги необхідно не тільки вивчати, а й виконувати. У жодному разі не намагайтеся обійти закон країни, в якій вам належить провести певний час. Це загрожує дуже серйозними наслідками.

Якщо ви ще не парили продукт бренду Elf Bar, обов'язково спробуйте. Не пошкодуєте. Зробити це дуже просто, замовивши електронні цигарки просто зараз у спеціалізованому інтернет-магазині Cloud-smoke. У всьому різноманітті моделей і смаків, представлених у каталозі нашого торгового онлайн-майданчика, ви обов'язково знайдете ту електронну цигарку, яку ніколи не захочете міняти на щось інше. У нас є навіть одноразові електронні цигарки ELF BAR TE5000 New Year Edition з новорічними смаками.