Зміст:

 1. Як виробляється сольовий нікотин і що входить до його складу.
 2. Плюси та мінуси використання сольового нікотину.
 3. Наскільки сольовий нікотин безпечний для використання.
 4. Як сольовий нікотин впливає на організм людини.

 

Сольовий нікотин став популярним як серед любителів вейпінгу, так і тих, хто шукає альтернативи традиційним сигаретам. Але що ми дійсно знаємо про нього? Як він впливає на наш організм? І наскільки безпечно його використовувати? Давайте розберемося.

Як виробляється сольовий нікотин і що входить до його складу

Сольовий нікотин - це відносно новий продукт в індустрії вейпінгу. Він являє собою моно-протоновану сполуку, яку отримують шляхом хімічної реакції. До його складу входять такі компоненти: гліцерин, пропіленгліколь, вода, нікотин і різні кислоти (найчастіше бензойна, молочна або левулінова).

Процес виробництва сольового нікотину починається з додавання кислоти до звичайного нікотину. Це призводить до зміни рівня pH, роблячи його більш збалансованим за кислотністю з організмом людини. Якщо у класичного нікотину вміст pH сягає 10-11 одиниць, то у сольового він становить близько 6-6,5.

Сольовий нікотин - це штучна речовина, яку можна використовувати в різних формах продуктів для вейпінгу, включно з рідинами для електронних сигарет і одноразовими пристроями.

Плюси та мінуси використання сольового нікотину

Сольовий нікотин став популярним вибором серед вейперів в останні роки. І заслужив він свою популярність не на порожньому місці, адже він має безліч переваг. Серед них можна виділити такі:

 • Швидкість всмоктування. Організм швидко отримує необхідну дозу нікотину при парінні рідин на сольовому нікотині.
 • М'який смак без першіння в горлі. Деякі вейпери не люблять звичайні нікотинові рідини через ефект удару по горлу (він же тротхіт). Сольовий нікотин відчутно пом'якшує такий ефект.
 • Ефективність. Вейперу достатньо зробити кілька затяжок, щоб відкласти електронну сигарету і забути про неї на кілька годин. Однак швидке насичення має свій мінус, про який ми поговоримо нижче.
 • Підходить для компактних пристроїв. Для рідин на сольовому нікотині можна використовувати компактні пристрої потужністю 10-20 Вт.
 • Низька витрата рідини. Завдяки високій концентрації нікотину витрата рідини знижується. Це допомагає заощадити в довгостроковій перспективі, незважаючи на те, що вартість рідин на сольовому нікотині вища, ніж на звичайному.

При цьому він не позбавлений і недоліків:

 • Сторонній присмак. Деякі парильники відзначають присутність небажаного смаку при використанні сольового нікотину.
 • Агресивний вплив на організм. Сольовий нікотин може викликати більш різкий стрибок тиску порівняно зі звичайним.
 • Швидкий розвиток толерантності. При використанні сольового нікотину може швидше розвиватися толерантність до високих концентрацій нікотину, і, як наслідок, формування шкідливої звички. Також, зважаючи на більш швидке насичення, з ним можна швидше отримати передозування при парінні понад міру.

Окрема особливість, яку можна відзначити, - це недовивченість. Сольовий нікотин - відносно новий продукт на ринку, і його довгострокові ефекти на здоров'я ще не повністю вивчені. У міру проведення нових досліджень ми можемо дізнатися як про негативні, так і про позитивні ефекти.

Наскільки сольовий нікотин безпечний для використання

Безпека сольового нікотину досі викликає багато дискусій. Деякі дослідники вказують, що сам по собі сольовий нікотин безпечний, не має токсичності, не спричиняє рак, не шкодить тканинам і не вбиває клітини організму. Інші вчені попереджають, що його використання може призвести до негативних ефектів, як-от втрата апетиту, пошкодження легень, слабкість, зниження витривалості і навіть втрата свідомості в разі передозування.

Вчені в дослідженні 2019 року встановили, що використання пристрою з 40 мг сольового нікотину призводило до концентрації нікотину в крові на 41% менше, ніж звичайні сигарети. Це свідчить про більш м'який вплив на організм порівняно з традиційним палінням і є ефективним засобом для тих, хто хоче кинути класичні сигарети і перейти на вейпінг (у випадку з сольовим нікотином це буде зробити простіше).

Наскільки шкідливий сольовий нікотин, в кінцевому підсумку залежить від споживача і способу споживання. Щоб мінімізувати ризик, можна вибрати легкі варіанти рідини від надійних виробників, та й парити потрібно в міру, особливо сольовий нікотин. Варто пам'ятати, що будь-яке вживання нікотину несе в собі ризик для здоров'я, і його слід використовувати з обережністю.

Як сольовий нікотин впливає на організм людини

Сольовий нікотин впливає на організм людини різними способами. Один з основних аспектів впливу - це швидке засвоєння нікотину і швидке насичення. Це може призвести до того, що у людини рідше виникає бажання попарити (саме може, а не точно призведе, адже все залежить від наявності почуття міри).

Однак швидке засвоєння нікотину має і негативні ефекти. Це може призвести до різкого підвищення артеріального тиску. У деяких випадках може спостерігатися запаморочення та інші неприємні відчуття.

Важливо зазначити, що сольовий нікотин, отриманий синтетичним шляхом, забезпечує посилений вплив на організм, оскільки він швидше надходить у кров. Це може звучати як перевага для деяких людей, однак це також збільшує ризик передозування.

Сольовий нікотин також може негативно впливати на загальний тонус організму, спричиняючи втрату апетиту, вплив на легені, слабкість, зниження витривалості тощо. Однак довгострокові наслідки його використання до кінця не вивчені.

Насамкінець, хоча сольовий нікотин може забезпечити швидке насичення і тим самим зменшити частоту куріння, він також може спричинити низку негативних ефектів. Здатність швидко насичувати організм нікотином - це і отрута, і ліки в одному флаконі, тому варто використовувати сольовий нікотин у міру, щоб максимально знизити можливу шкоду.