Зміст

 1. Історія створення електронних цигарок
 2. Типи електронних цигарок
 3. Переваги використання електронних цигарок
 4. Основні компоненти електронної цигарки
 5. Принцип роботи та процес використання електронної цигарки
 6. Основні проблеми при використанні електронних цигарок та їх вирішення

 

Електронні цигарки стали доволі популярним альтернативним способом вживання нікотину, і за обсягами продажів вони вже наздоганяють навіть тютюнові вироби. Розроблено вейп було з метою заміни традиційних цигарок, тому він пропонує низку переваг порівняно з ними. У цій статті ми розглянемо історію створення електронних цигарок, їхні різні типи, плюси використання, будову, принцип роботи та все-все, що може зацікавити вейпера-початківця. 

Історія створення електронних цигарок

Історія електронних цигарок почалася в 1960-х роках, коли Герберт А. Гілберт запропонував концепцію атомайзера, який міг нагрівати і випаровувати рідину для інгаляції. Зроблено це було аж ніяк не з метою створити новий спосіб куріння. У такий спосіб винахідник розв'язав проблему доставки в легені пацієнтів різних медичних препаратів, які раніше доводилося доставляти туди механічно або методом вдихання диму від їхнього згоряння, що не завжди було ефективно і безпечно. На той момент ніхто навіть не думав використовувати цей пристрій для вживання нікотину.

Однак святе місце порожнім не буває й ось через трохи більше ніж 40 років, 2003 року, китайський фармацевт Хон Лік створив сучасну електронну цигарку, яка використовувала атомайзер для перетворення нікотинової рідини на пару. Він позиціонував пристрій, як більш безпечний спосіб куріння і розробляв його не лише задля комерційного успіху, а й керуючись власними інтересами. Зокрема, від раку легенів раптово помер його батько. Та й сам Хон Лік був завзятим курцем і розумів, якої величезної шкоди цигарки завдають його здоров'ю. Це і стало відправною точкою розвитку такого поняття як вейпінг загалом і електронні цигарки зокрема.

Типи електронних цигарок

Існує кілька різновидів електронних цигарки, кожна з яких має свої особливості та функціональні можливості.

 1. Моделі початкового рівня. Це найпростіші та найдоступніші електронні цигарки, які зазвичай мають одноразову конструкцію і попередньо заповнений бак з рідиною. Вони не вимагають складного налаштування і підходять для новачків. У народі їх заведено називати одноразками.
 2. Бокс-моди, мехмоди. Ці електронні цигарки зазвичай оснащені кнопкою активації, яку потрібно натискати під час інгаляції. Вони дають змогу користувачеві контролювати кількість пари, що виділяється. Також вони мають досить високу потужність, завдяки чому дають широкі можливості використання. Часто вони передбачають можливість модифікації.
 3. Продуктивні вейпи. Цей різновид електронних цигарок дає змогу користувачам налаштовувати різні параметри, як-от температура нагріву і потужність. Однак обслуговуються вони такими ж деталями, які спочатку в них встановлені (фірмовими розхідниками).
 4. POD-системи. Такі цигарки активуються під час вдихання користувача і не потребують додаткових дій для роботи. Вони, як і одноразки, мають невисоку потужність, проте можуть перезаряджатися і перезаправлятися. Останнє зазвичай відбувається за допомогою заміни заповненого картриджа з рідиною.

Залежно від свого стилю вейпінгу ви можете вибирати різні моделі пристроїв, щоб забезпечити собі найкращий досвід паріння.

Переваги використання електронних цигарок

Використання електронних цигарок має низку переваг порівняно з традиційним тютюнопалінням:

 • Відсутність згоряння. 

На відміну від тютюнових виробів, електронні цигарки не горять і не виділяють дим. Замість цього вони нагрівають нікотинову рідину, що дає змогу отримувати пар, який не містить так багато небезпечних речовин і канцерогенів, присутніх у тютюновому димі. 

 • Зниження шкоди для здоров'я.

Очевидно, це значно редукує негативний вплив на здоров'я. Використання електронних цигарок за багатьма дослідженнями є менш шкідливим для організму порівняно з курінням традиційних цигарок. Вся справа в горезвісній відсутності важких металів, смол та інших шкідливих сполук.

 • Відсутність неприємного запаху. 

Електронні цигарки не залишають такий сильний запах, як тютюнові вироби. Вони виділяють ароматизовану пару, яка швидко розсіюється. Вона абсолютно не їдка, не осідає на одязі, меблях, шкірі, волоссі.

 • Контроль нікотину.

Електронні цигарки дають змогу користувачам точно вибирати рідини з різними рівнями нікотину або використовувати рідину без нього. Це дає можливість контролювати споживання алкалоїду і поступово знижувати його.

Також вживання електронних цигарок є більш економічно вигідним, ніж тютюнопаління. Навіть звичайна одноразка на 1500 затяжок здатна замінити до 6 пачок цигарок. А ще електронки не лише дешевші самі по собі, а й повільніше викурюються, бо вам не потрібно докурювати цигарку до кінця, навіть якщо ви вже наситилися нікотином. Зробіть одну-дві затяжки і просто покладіть девайс у кишеню!

Основні компоненти електронної цигарки

Електронні цигарки хоч і різні за своїм устроєм, але в їхній основі лежать одні й ті самі компоненти:

 • Батарея. Це джерело живлення, що забезпечує енергію для нагрівання рідини. Акумулятори можуть бути вбудованими або знімними, мати різну місткість, перезаряджатися і ні.
 • Атомайзер. Атомайзер (або випарник) - це деталь, яка перетворює нікотинову рідину на пару. Вона містить спіраль, яка нагрівається під час активації та випаровує рідину.
 • Бак із рідиною. Місткість (резервуар, картридж), яка містить рідину для паріння. Вона може бути заздалегідь заповнюваною або перезаправлюваною, даючи змогу користувачеві обирати й змінювати ароматизатори та регулювати концентрацію нікотину.
 • Чип управління. Від нього залежить, як буде активуватися затяжка на пристрої й загалом які в ньому будуть функції - регулювання потужності тощо.

Компоненти електронки можуть значно відрізнятися за своєю потужністю, місткістю, типом матеріалів і технологією її роботи. Також у різних пристроях можуть встановлюватися фірмові деталі, які підходять лише для певного девайса того чи іншого бренду.

Принцип роботи та процес використання електронної цигарки

Принцип роботи електронної цигарки заснований на нагріванні нікотинової рідини до точки випаровування. Під час активації пристрою батарея посилає електричний заряд на спіраль нагрівача в атомайзері, який зі свого боку нагріває рідину. Рідина перетворюється на пару, яку користувач вдихає через сопло. 

Процес використання електронної цигарки включає кілька кроків:

 1. Заправка. Якщо пристрій має заповнюваний бак, користувач повинен заповнити його нікотиновою рідиною. Рідина має бути акуратно налита в отвір заправки - уникайте переливу!
 2. Активація. Користувач активує пристрій шляхом натискання кнопки активації або вдихання через сопло, залежно від типу девайса.
 3. Інгаляція. Під час активації пристрою батарея нагріває рідину і пара утворюється в атомайзері. Користувач вдихає цю пару через сопло.

Деякі POD-системи обслуговуються простіше, а деякі - складніше. Новачкам краще почати з одноразових і переходити на складніші пристрої, поступово розуміючи, що саме вони хочуть отримати від вейпінгу і знайомлячись з технологією роботи електронок.

Основні проблеми під час використання електронних цигарок та їх вирішення

Під час використання електронних цигарок можуть виникати деякі нюанси, але більшість із них мають просте рішення.

 • Низька якість пари або її відсутність. 

Це може бути спричинено неправильним під'єднанням атомайзера, нестачею заряду батареї або несправністю випаровувача. Рішенням може бути перевірка з'єднань, заряджання батареї або заміна випаровувача.

 • Неприємний смак або запах. 

Це може бути пов'язано з використанням старої або простроченої рідини, забрудненням атомайзера або неправильним режимом роботи гаджета. Замініть наповнювач, очистіть атомайзер або переналаштуйте параметри пристрою.

 • Витік рідини. 

Деякі електронні цигарки можуть протікати через нещільне з'єднання компонентів або пошкоджені ущільнювачі. Рішенням може бути перевірка з'єднань, заміна ущільнювачів або використання цигарок з більш надійною конструкцією.

Уникайте перегріву пристрою, зберігайте його подалі від вологи та впливу екстремальних температур, не кидайте його, щоб уникнути всіх перерахованих вище проблем.

Загалом, можна констатувати, що електронні цигарки є розумною альтернативою традиційним цигаркам і мають перед ними низку переваг. Вони різноманітні за типами та функціональністю, їхнє використання може знизити шкоду для здоров'я, контролювати споживання нікотину й уникнути неприємних запахів від процесу куріння. Тому немає жодної причини як мінімум їх не спробувати або навіть повністю на них не перейти.

А якщо ви шукаєте, де можна недорого купити якісні та оригінальні електронні цигарки, а також витратні матеріали до них, то запрошуємо вас до нас у магазин Cloud-smoke. Ми знаємо про ширяння все й навіть більше, тому станемо вашими надійними провідниками та партнерами у світі вейпінгу!