Зміст

 1. Причини виділення рідини у вейпі
 2. Як усунути протікання картриджа
 3. Чому протікає атомайзер
 4. Правила експлуатації вейпу, щоб уникнути виділення рідини

 

Вейп так полюбився багатьом користувачам не лише через відсутність їдкого тютюнового диму та набагато меншої шкоди здоров'ю, а й через зручність, яку надає вейпінг. Парити можна будь-де і будь-коли, а після сеансу достатньо лише покласти пристрій у кишеню або сумочку. Тим неприємніше, коли одна з головних переваг вейпінгу, комфорт, нівелюється протіканням рідини. Однак багато хто не знає, що часто це не на 100% брак електронної цигарки, а наслідок низки чинників, зокрема людського. 

Сьогодні ми поговоримо про таку проблему, як виділення POD-системою рідини. Чому вейп "плюється" або тече, як це попередити та виправити, ви дізнаєтеся в цій статті.

Причини виділення рідини у вейпі

Сказати однозначно, чому ваша електронна цигарка виділяє рідину, не можна, але можна відстежити найімовірнішу причину цього.

 1. Проблема з обдувом.

Коли робите затяжку через вейп, у його системі обдування створюється тиск пари. Це може призвести до протікання, якщо девайс не має достатньої герметичності. Також повітря може проникати через нещільні з'єднання ззовні навіть не під час затяжки, що теж може спричиняти протікання рідини, активуючи плату, що відповідає за подачу пари. Крім того, це може спричиняти утворення конденсату, який також руйнуватиме пристрій зсередини.

 1. Протікання картриджа вейпа.

Картридж вейпа - не найнадійніша у світі річ. Якщо ущільнення касети пошкоджене або зносилося, це може призвести до протікання. Також слід перевірити, чи правильно встановлено картридж у пристрій.

 1. Протікання атомайзера.

Атомайзер, або випарник, відповідає за нагрівання рідини в системі та перетворення її на пару. Якщо атомайзер пошкоджений або зношений, він може протікати, дозволяючи рідині потрапляти в інші частини пристрою.

Усе це, крім того, що псує процес вейпінгу, також може порушити роботу пристрою, що, погодьтеся, неприємно, особливо якщо це POD-система, а не одноразка.

Як усунути протікання картриджа

Якщо ви явно бачите, що проблема протікання полягає в картриджі, то для початку необхідно провести кілька нескладних маніпуляцій. По-перше, переконайтеся, що всі з'єднання вейпа щільно закриваються. Під час встановлення картриджа, бака або атомайзера стежте за тим, щоб усі деталі були правильно поєднані та щільно закріплені. Під час перезаправлення касети переконайтеся, що ви не переповнюєте картридж або бак. Залиште невеликий вільний простір для розширення рідини під час нагрівання.

Якщо всі перераховані вище маніпуляції не принесли результату, то замініть касету. Найчастіше зробити це зовсім нескладно і ці витратні матеріали можна купити в будь-якому магазині.

Чому протікає атомайзер

Причин протікання випарника може бути досить багато. По-перше, це, як ми вже зазначали, банальне зношення ущільнювачів. Вони можуть псуватися з часом. По-друге, це знос металу. Усі випарники виготовляються з різних матеріалів, таких як сталь, нікель, кераміка тощо. Вони мають різну довговічність, яка, до того ж залежить від особливостей їхньої експлуатації. 

Крім того, якщо ваша електронна цигарка падала або ударялася, це може призвести до протікання. Перевірте атомайзер на наявність тріщин, зламів або інших видимих пошкоджень. Якщо вони виявлені - замініть випаровувач на новий.

Також деякі рідини можуть мати вищу в'язкість, що ускладнює процес її просочування випарником. Тому, якщо жижа занадто густа, вона може протікати через повітряні отвори або інші місця. У цьому разі спробуйте використовувати рідини з нижчою в'язкістю або підберіть атомайзер, який краще справляється з більш густими наповнювачами.

Якщо проблема постійно повторюється і ви вже перебрали всі варіанти її розв'язання, то рекомендується звернутися по допомогу до професіоналів або зв'язатися з виробником пристрою для діагностики та розв'язання проблеми.

Правила експлуатації вейпа, щоб уникнути виділення рідини

Щоб ваша електронна цигарка прослужила довго і безтурботно, періодично виконуйте нескладні дії:

 1. Регулярно оглядайте ущільнення на предмет пошкоджень або зносу. Якщо вони виглядають старими або пошкодженими - замініть їх. Ущільнення відіграють важливу роль у запобіганні протікання, тому вони мають бути в хорошому стані.
 2. Не кидайте пристрій, поводьтеся з ним обережно. Не піддавайте електронку впливу високих або низьких температур, а також високої вологості.
 3. Під час встановлення картриджа, бака або атомайзера слідкуйте за інструкціями виробника і правильно поєднуйте їх із пристроєм. Переконайтеся, що всі деталі правильно встають і щільно закріплюються, щоб уникнути можливих протікань. Купуйте тільки запчастини, призначені для вашого пристрою.
 4. Поступово збільшуйте інтенсивність паріння. Якщо ви використовуєте пристрій з регульованою потужністю, почніть з невеликої інтенсивності пари та поступово збільшуйте її. Занадто висока потужність може спричиняти різкий перегрів і, як наслідок, протікання і навіть утворення конденсату, а також порушення герметичності пристрою через перепад температур. 

Дотримуючись правил експлуатації та беручи до уваги вищевказані рекомендації, можна значно знизити ймовірність протікання або швидко його усунути. Якщо проблема все ще виникає, рекомендується якомога швидше звернутися по допомогу до досвідчених користувачів або професіоналів у магазині, де ви придбали пристрій. В іншому разі ви ризикуєте повністю вивести з ладу свою електронну цигарку.