Зміст:

 1. Що робити, якщо не відчувається смак рідини для вейпа.
 2. Інші причини відсутності смаку рідини під час паріння.
 3. Що робити, якщо відчуття смаку не повертається.

 

Втрата смаку рідини під час паріння - не найприємніше явище для вейперів. Насолоджуючись улюбленим смаком, можна виявити, що він ніби випарувався. Іноді це відбувається раптово, іноді - поступово. Розповідаємо про основні причини, що спричиняють цю проблему, і розглянемо можливі способи її вирішення.

Що робити, якщо не відчувається смак рідини для вейпа

Якщо ви виявили, що ваш улюблений вейп немов підмінили на щось несмачне, не варто впадати у відчай, адже це можна виправити. Існує кілька причин, які можуть спричинити цю проблему, і відповідно, існують способи її вирішення:

 • Перевтома рецепторів. "Язик вейпера" (Vaper's Tongue) - це стан, коли парильник втрачає здатність відчувати смак рідини. Відбувається це через перевтому смакових рецепторів, особливо якщо людина постійно використовує один і той самий смак. Звучить банально, але це одна з найчастіших причин. Якщо парильник постійно використовує одну й ту саму рідину, смакові рецептори можуть "втомитися" і перестати сприймати смак. Рішення тут просте - зробити перерву або тимчасово поміняти рідину.
 • Нестача води в організмі - дегідратація (зневоднення). Паріння може викликати дегідратацію, яка, зі свого боку, може призвести до зменшення смакових відчуттів. Зневоднення призводить до втрати смаку, тому в її випадку людині потрібно пити більше води, дотримуючись рекомендованих стандартів. Для вирішення цієї проблеми достатньо збільшити споживання води. Дорослій людині потрібно близько 30 мл води на добу на кожен кілограм тіла. Також вам допоможуть засоби проти сухості в роті. 
 • Паління звичайних сигарет. Якщо паралельно з вейпом ви продовжуєте палити сигарети, це може бути основною проблемою втрати смаку. Рішення - повністю перейти на використання вейпа. Для цього краще підійдуть рідини на сольовому нікотині, які часто використовуються курцями, що хочуть перейти на електронні сигарети.
 • Часте паріння. Надмірне використання вейпа може призвести до втрати смаку. У цьому випадку допоможуть перерви між сеансами.
 • Проблеми з пристроєм. Неправильні налаштування вейпа або проблеми з самою рідиною також можуть бути причиною. У цьому разі варто перевірити пристрій, а якщо ви не розумієтеся на технічній складовій - краще звернутися по допомогу до фахівця.

Виявлення причини та її усунення - це можливість і далі насолоджуватися вашим улюбленим смаком.

Інші причини відсутності смаку рідини під час паріння

Відсутність смаку рідини під час паріння може бути спричинена різними причинами, а саме:

 • Неправильне налаштування девайса. Якщо пристрій не намотано правильно або не налаштовано належним чином, це може призвести до погіршення смаку рідини під час випаровування. Наприклад, якщо потужність вейпа занадто висока, це може призвести до перегріву і "згоряння" рідини, що негативно позначиться на смаку. З такою проблемою здебільшого стикаються ті, хто часто розбирає вейп (з метою замінити рідину, поекспериментувати тощо), бо завжди є ризик помилитися під час складання.
 • Супутні проблеми зі здоров'ям. Деякі захворювання, такі як застуда або грип, теж знижують сприйняття смаку. Запалення в носовій порожнині або горлі може ускладнювати сприйняття ароматів, що зі свого боку впливає на смак. Під час хвороби краще зовсім відмовитися від куріння і дочекатися одужання.
 • Стара або неякісна рідина. Якщо рідина давно зберігається або зроблена з неякісних інгредієнтів, це також може призвести до відсутності смаку. Стара рідина втрачає свої смакові якості, а неякісні інгредієнти можуть просто не давати потрібного запаху.

Ще можливий варіант, що смак вам просто приївся і перестав подобатися. У такому разі вам точно слід спробувати самозаміс - цей творчий процес з великою ймовірністю пожвавить вашу любов до вейпінгу.

Що робити, якщо відчуття смаку не повертається

Якщо відчуття смаку рідини не повертається, вам можуть допомогти кілька додаткових порад:

 • Змініть смак рідини. Використання одного й того самого смаку може призвести до втоми смакових рецепторів. Спробуйте змінити смак рідини, бажано на щось нове, чого ви ніколи раніше не пробували.
 • Більше пийте. Зволоження організму допомагає підтримувати роботу смакових рецепторів. Переконайтеся, що ви споживаєте достатню кількість води щодня. Проведіть такий експеримент кілька днів, щоб дати організму звикнути.
 • Зробіть паузу. Якщо ви парите часто, ваші смакові рецептори можуть стати менш чутливими. Вам допоможе перерва.
 • Перевірте своє обладнання. Переконайтеся, що ваш пристрій працює правильно і налаштований належним чином. Можливо, настав час замінити випарник або провести повноцінне техобслуговування.

Якщо ви пробували всі перераховані вище поради, але проблема не усунута, можливо, варто порадитися з лікарем, з огляду на наявність захворювань, що впливають на смакові рецептори та нюх. Перед цим зверніть увагу на інші можливі симптоми - чи відчуваєте ви смак їжі, напоїв тощо. Також причиною може стати прийом медикаментів, які мають відповідні побічні ефекти.