Зміст

 1. Що таке POD-система
 2. Що таке вейп
 3. Чим POD-система відрізняється від вейпа
 4. Под чи вейп: плюси та мінуси
 5. Що обрати - POD систему чи вейп?

Що таке POD-система

Дедалі частіше люди, бажаючи відмовитися від цигарок і перейти на безпечніший спосіб паління, звертають увагу на альтернативи у вигляді POD-систем і вейпів. Однак можливість кинути палити, поступово знижуючи вміст нікотину – не єдина перевага цих пристроїв. Розглянемо докладніше, чим вони відрізняються і які в них є плюси та мінуси.

Що таке POD-система

POD-система (або Pod Vape) – це тип електронної цигарки, яку можна перезаряджати та заповнювати рідиною для вейпінгу. Ці системи зазвичай складаються з двох основних частин: акумулятора і картриджа, який також називають "pod".

POD-системи стали популярними завдяки своїй простоті використання і зручності, особливо для вейперів-початківців або тих, хто хоче кинути палити звичайні цигарки та знайти альтернативу.

Що таке вейп

Вейп (від англійського "vape" - випаровувати) – це пристрій, що використовується для випаровування і вдихання ароматизованої рідини. Девайс складається з акумулятора, випарника і картриджа. Під час вдихання через пристрій акумулятор нагріває спіраль, яка перетворює рідину у випарнику на пару. Її та вдихає курець.

Вейп не виробляє диму і при цьому містить менше шкідливих хімічних речовин, ніж звичайні цигарки. Тому він став популярним як альтернатива палінню. Однак альтернатива в такому випадку не має на увазі повну заміну – багато моделей вейпів містять шкідливий для здоров'я нікотин, хоч і в меншій кількості, ніж цигарки.

Чим POD-система відрізняється від вейпа

Вейп і POD-система – це два різні типи електронних цигарок, кожен з яких має свої особливості. Їхні відмінності можна розглянути з позиції кількох параметрів:

 • Розмір і дизайн. Вейпи зазвичай більші за розміром і мають складніший дизайн, включно з регульованими налаштуваннями потужності та температури. POD-системи зі свого боку компактніші, та й користуватися ними простіше, особливо для початківців. Мінус - вони мають менш стильний та ефектний вигляд.
 • Батарея та потужність. Більший розмір вейпів зумовлений тим, що вони мають потужніші акумулятори й можуть виробляти більше пари. У POD-систем менша потужність, але її достатньо для того, щоб процес паріння приносив задоволення.
 • Зручність і простота використання. Розібратися новачкові з вейпом буде складніше, оскільки його обслуговування передбачає регулярну заміну випаровувачів і заправку рідиною. POD-системи набагато простіші: коли картридж порожній, його можна просто замінити новим.

Загалом вибір між вейпом і POD-системою залежить від уподобань кожного користувача. Якщо вподобання ще не сформувалися, то оптимальнішим варіантом буде брати дешевші моделі, щоб розпробувати все без великих витрат.

Под чи вейп: плюси та мінуси

Вейпи та POD-системи мають свої плюси й мінуси, які варіюються залежно від уподобань і потреб користувача. Розглянемо їх більш детально.

Вейпи мають такі плюси:

 • Більше контролю. Вейпи мають регульовані налаштування потужності та температури, які ви можете налаштувати для себе. У POD-системах зі свого боку таких функцій немає.
 • Більший вибір рідин. Для вейпів передбачено більшу кількість рідин, що дає змогу з більшою ймовірністю обрати привабливіший варіант.
 • Більш потужний пристрій. Вейпи мають потужніші акумулятори та можуть виробляти більше пари. Це окремий плюс для людини, яка не відчуває потреби в нікотині, але хоче відчути розслаблювальний ефект від видихання пари.

Серед недоліків можна виділити:

 • Розмір. Вейпи важчі за POD-системи й мають великі габарити, що може бути незручно для перенесення.
 • Складність експлуатації. Вейпи вимагають регулярного обслуговування і заміни випарників і заправки рідиною, що нерідко відлякує новачків.

Якщо говорити про POD-системи, то вони мають такі плюси:

 • Простота використання. POD-системи простіші у використанні, якщо порівнювати їх із вейпами, також вони не мають великої кількості налаштувань. Принцип їхньої експлуатації простий - коли картридж порожній, його потрібно замінити новим.
 • Компактний розмір. POD-системи менші та легші, тому їх легко носити з собою куди завгодно.

Однак вони мають і недоліки, серед яких:

 • Обмежена потужність. POD-системи мають меншу потужність, ніж вейпи. Кількість пари також менша. При цьому їхня вартість нижча.
 • Обмежений вибір рідин. Більшість подів використовує попередньо заповнені або заповнювані картриджі, що обмежує вибір.

Щоб не помилитися з вибором девайса, потрібно вивчити плюси і мінуси кожного виду пристрою, а також різні моделі.

Що обрати - POD систему чи вейп?

Вибір між POD-системою і вейпом залежить від ваших індивідуальних переваг і потреб.

POD-системи зазвичай компактніші, також вони простіші у використанні. Вони підходять для тих, хто шукає пристрій для вейпінгу, який легко переносити й використовувати на ходу. Завдяки сольовому нікотину в складі вони можуть забезпечити сильніший удар по горлу.

Зі свого боку вейпи пропонують більше можливостей для налаштування та контролю, включно з регулюванням потужності та температури. Вони також можуть виробляти більше пари під час затяжок і дають змогу використовувати більший асортимент рідин.