Зміст

  1. Обираємо рідину для електронних цигарок: скільки нікотину вам знадобиться
  2. Як визначити міцність рідини для електронних цигарок
  3. Як зрозуміти, що рідина недостатньо або занадто міцна

 

Основна проблема вейпінгу для новачків, це аж ніяк не вибір улюбленого смаку або нюанси обслуговування електронних цигарок. На самому початку початківцям найчастіше буває складно розібратися в міцності вейпа, оскільки цей показник сильно відрізняється від аналогічного в цигарках. Тому, щоб паріння приносило задоволення, необхідно підібрати рідину з оптимальним для користувача вмістом нікотину. Саме про те, як це зробити, ми сьогодні й поговоримо.

Обираємо рідину для електронних цигарок: скільки нікотину вам знадобиться

Першим кроком при виборі міцності рідини для електронних цигарок є визначення потрібного рівня нікотину для вашого організму. Це може залежати від кількох чинників, включно з вашою поточною потребою в нікотині, кількістю цигарок, які викурюються на день, та індивідуальними уподобаннями. 

Тут важливо розуміти, що рідина для заправки електронок теж буває різною. Вона ділиться на сольову і з вільним нікотином у складі. Принципово ці дві рідини відрізняються засвоюваністю - сольовий нікотин, оброблений органічними кислотами, швидше всмоктується в кров і відчувається міцнішим, тому його вміст у рідині зазвичай нижчий. Однак сіль має мінус - через свою міцність користувач не зможе отримати густу й інтенсивну пару, таку як під час паріння рідини з вільним нікотином.

Що стосується основних порад щодо вибору міцності, то вони будуть такими:

  • якщо ви раніше курили не дуже багато, а цигарки були легкі, то вам підійде рідина з вільним нікотином (до 2%) або сольова рідина з кількістю алкалоїду до 2%;
  • для курців зі стажем краще вибрати сольову рідину міцністю 5% або міцнішу рідину з вільним алкалоїдом;
  • якщо ви кидаєте палити, то рекомендуємо звернути увагу на безнікотинові наповнювачі.

Зазвичай концентрація нікотину вказується на пакуванні рідини або електронної цигарки, але, і це важливо, реальні цифри часом можуть дещо відрізнятися. У багатьох країнах, де є обмеження на міцність нікотинових наповнювачів, виробники занижують справжні показники, щоб продукт пройшов за нормами. Тому в кінцевому підсумку дивитися слід не на цифри, а на ваші відчуття від вживання рідини.

Як визначити міцність рідини для електронних цигарок

Дійти до розуміння міцності рідини буває непросто, особливо беручи до уваги вищезгадані факти. Тому нижче буде кілька порад щодо того, як це зробити.

По-перше, слід розуміти позначення міцності наповнювача. Вона може вказуватися в різному вигляді, наприклад у міліграмах, мілілітрах, відсотках. Усе це може заплутати новачків. Найчастіше на упаковці вказується співвідношення мг/мл. Наприклад, 20 мг на 1 мілілітр. Це дорівнює 2% алкалоїду в складі.

Щоб краще розуміти концентрацію нікотину в рідині, ознайомтеся з таблицями. 

1. Таблиця для жиж із лужним нікотином.

2. Таблиця для рідин з сольовим нікотином.

Чи можна самостійно визначити точний і реальний вміст нікотину в рідині? Без спеціального обладнання та реагентів зробити це не вийде, тому орієнтуватися доведеться суто на свої відчуття.

Якщо ви ставите перед собою мету кинути палити цигарки та вейп, то вам потрібно вдатися до поступового зниження міцності рідини. Наприклад, ви можете почати з рідини міцністю 12 мг/мл, потім перейти на 6 мг/мл, а потім - на 3 мг/мл. Це допоможе вашому організму поступово адаптуватися до меншої кількості нікотину і це дійсно працює.

Також ви запросто можете купити безнікотинову рідину, щоб просто насолоджуватися парою. На смак такі жижі можуть не поступатися кальянам, а за зручністю і вартістю куріння їх багаторазово перевершувати.

Як зрозуміти, що рідина недостатньо або занадто міцна

Щоб знайти найбільш підходящу міцність наповнювача, доведеться діяти дослідним шляхом. Почніть з рідини 6 мг/мл, і оцініть свою реакцію на неї. Якщо відчуття нестачі нікотину зберігається, можна спробувати наповнювачі з вищою міцністю, а якщо відчуття неприємних побічних ефектів, як-от запаморочення або нудота, виникає, то варто спробувати рідину з нижчою міцністю або без нікотину. 

Також слід розуміти, що якщо ви маєте справу з одноразовими балончиками, то пара в них може мати різний вміст алкалоїду впродовж усього періоду її використання. Спочатку вони зазвичай міцніші, ніж наприкінці.

На закінчення хотілося б нагадати, що нікотин - це психоактивна речовина, яка у великих кількостях шкодить здоров'ю. Тому підійдіть як до його вибору, так і до вживання з усією відповідальністю.

Бажаємо кожному курцеві знайти оптимальну міцність наповнювача, яка відповідатиме вашим потребам і не завдаватиме дискомфорту під час паріння.