Зміст

 1. Основні причини кашлю
 2. Як уникнути кашлю при парінні
 3. Як подолати кашель при парінні

 

Перехід на вейпінг після паління є логічним кроком. Та й багато людей, які раніше не вживали нікотин, наважуються спробувати електронні цигарки, як більш безпечну для здоров'я і приємну альтернативу тютюнопаління. Однак деякі новачки стикаються з проблемою, а саме – зайва дія пари на горло, що викликає подразнення та кашель. Сьогодні ми поговоримо з вами, чим викликана ця проблема та як її вирішити.

Основні причини кашлю

Насправді причин кашлю під час вейпінгу може бути дуже багато — як пов'язаних із фізіологічними особливостями людини, так і з неправильним використанням девайсу.

 1. Стиль вейпінгу.

Деякі люди звикли палити цигарки або парити вейп дуже інтенсивно. Тому коли вони переходять на електронні цигарки з міцною рідиною (наприклад, POD-системи з сольовим нікотином), то горло починає протестувати. Гортань просто не звикла до такої кількості нікотину – звідси й кашель. Також цьому може сприяти й перехід вейпера на пристрій із великою кількістю густої пари.

 1. Алергічні реакції.

Кашель також може бути викликаний алергічною реакцією на рідину для вейпу або навіть на компоненти самої електронної цигарки (пластику, нікелю, титану). Деякі люди можуть мати алергію на пропіленгліколь, гліцерин, різноманітні ароматизатори. Крім того, існує навіть алергія на нікотин, саме тому деякі люди дуже кашляють від пари та сигаретного диму і навіть не починають палити.

 1. Інфекція.

Кашель сам собою може бути ознакою інфекції. У вас може не бути ніяких яскраво виражених симптомів застуди, проте горло вже буде запаленим і схильним до роздратування. У такому разі слід спочатку одужати, а вже потім братися за електронну цигарку.

 1. Переохолодження.

Слід розуміти, що вейп не надто сильно нагріває повітря, тому на морозі або в холодному приміщенні ви вдихатимете переважно холодну пару. Велика кількість вологої густої пари, яка обволікає горло, може досить швидко призвести до її переохолодження.

Як уникнути кашлю при парінні

Кашель при парінні може виникнути як у новачків, так і у бувалих вейперів, причому без очевидних причин. Якщо це трапилося, спробуйте один з описаних нижче способів.

 • Змініть вейп.

Оберіть вейп з іншим типом випарника, який має меншу потужність. Деякі вейпи виробляють більше пари, ніж інші, що сильніше впливає горло. Також спробуйте замінити вейп на такий же, як у вас зараз – велика ймовірність, що термін служби поточного пристрою просто добіг кінця.

 • Чистіть та обслуговуйте вейп.

Можлива справа просто в тому, що через брудні контакти, зношений картридж, зіпсований акумулятор електронна цигарка поводиться не так, як має. Деградація може відбуватися поступово, так що ви цього не помічатимете, поки все не стане зовсім погано. Тому обслуговуйте електронку вчасно.

 • Оберіть правильну рідину.

Поекспериментуйте з рідинами для вейпу. Виберіть наповнювач із відповідним вмістом пропіленгліколю та гліцерину. Також, якщо ви схильні до алергії, уникайте рідини з ароматизаторами від невідомих брендів. Також зверніть увагу на кількість нікотину в жижі – якщо кашель є, то можна спробувати купити наповнювач з меншою кількістю алкалоїду або зовсім без нього.

 • Вірно парте.

Втягуйте пару акуратно, не поспішаючи. Поступово вдихайте і видихайте повітря. Не поспішайте, не перегрівайте пристрій, особливо якщо це недорога одноразка або POD-система.

Зрозуміло, важливо використовувати електронні цигарки від перевірених брендів, які можуть гарантувати гідну якість продукції.

Як подолати кашель при парінні

Якщо ви вже зіткнулися з проблемою кашлю при вейпінгу і нічого перелічене вище не допомагає, тобто кілька способів собі допомогти.

 1. Зробіть перерву. Якщо ви починаєте кашляти під час паріння, зупиніться на деякий час і зробіть перерву. Видихніть пару і дихайте звичайним способом, щоб заспокоїти горло. Можливо, перерва має бути тривалою – доба, дві, три.
 2. Пийте воду. Питна вода може допомогти пом'якшити горло та знизити подразнення. Пийте воду до і після паріння. Це може бути також теплий чай із медом, какао, молоко (не холодне).
 3. Пройдіть огляд у лікаря. Якщо кашель не припиняється та супроводжується іншими симптомами, такими як біль у грудях або утруднене дихання, обов'язково зверніться до лікаря. Це може бути ознакою серйозних захворювань, таких як астма чи хронічний бронхіт.

Також слід зазначити, що при парінні завжди необхідно дотримуватися заходів безпеки. Вейп не небезпечний, але це електронний пристрій для нагрівання, що має акумуляторну батарею, тому його неправильне використання може загрожувати. Не заряджайте вейп невідповідним зарядним пристроєм і не залишайте його під час заряджання на ніч. Уникайте контакту рідини для вейпу зі шкірою або очима та не використовуйте її в закритих приміщеннях без вентиляції (наприклад, не парити занадто інтенсивно в автомобілі або тісній кімнаті).

Кашель – це захисна реакція нашого організму на подразники та ігнорувати її не можна. Якщо ваше горло не в порядку, то в жодному разі не слід парити через силу. Спочатку позбавтеся кашлю і тільки потім повертайтеся до електронної цигарки. Успіхів!