Зміст

 1. Що таке POD-система і як вона працює
 2. Як вибрати відповідну POD-систему для новачків
 3. Види POD-систем та їх відмінності
 4. Як вибрати рідину для POD-системи
 5. Замість висновків. Особливості використання POD-системи

 

POD-системи у повноцінному їх розумінні, а саме – пристрої для вейпінгу з можливістю підзарядки, дозаправки або наявністю змінного картриджа з'явилися відносно нещодавно. Однак вони вже зарекомендували себе як компактний, простий у використанні та зручний девайс для новачків і навіть просунутих вейперів. Які переваги ці електронні цигарки мають перед іншими типами вейпів та одноразів, а також на що звертати увагу при їх виборі ми сьогодні й поговоримо.

Що таке POD-система та як вона працює

POD-система – це формат пристрою для вейпінгу. Цей девайс складається з трьох основних компонентів: атомайзера, акумулятора та картриджа з рідиною. Все це приводиться в дію за допомогою електронної плати, яка активує пароутворення в момент затягування або рідше натискання кнопки.

Коли користувач здійснює тягу через сопло, рідина подається до випарника, який перетворює її на пару. Кількість пари залежить від тривалості затягування, потужності пода, а також деяких інших моментів, про які ми ще поговоримо нижче. Загалом вся система досить проста та дієва.

Як вибрати потрібну POD-систему для новачків

При виборі відповідної POD-системи для новачків потрібно враховувати кілька важливих критеріїв:

 1. Розмір.

Багато хто недооцінює цей момент, адже дуже важливо, щоб POD-система була зручною і компактною, щоб у новачка не відпало бажання носити її з собою і використовувати. Хоча варто відзначити, що POD-системи великих розмірів зазвичай містять потужні акумулятори та атомайзери, що дозволяє отримати більш насичений смак та збільшену тривалість роботи. Однак навіть невеликі пристрої забезпечують досить тривалу автономність, а завдяки використанню сольового нікотину користувач буде задоволений міцністю та ароматом пари.

 1. Потужність.

Зупинитися більш предметно на потужності POD-системи все ж таки варто. Зазвичай внутрішня начинка пода дозволяє пристрою працювати з продуктивністю від 10 до 15 Ватів. Цього цілком достатньо задоволення основних потреб більшості вейперів. Що стосується новачків, то вони взагалі можуть спочатку спробувати малопотужні девайси на 6-8 Ватт. Головне – вибирати продуктивність електронної цигарки відповідно до свого стилю вейпінгу, оскільки занадто інтенсивне ширяння слабких девайсів може призвести до їх перегріву та виходу з ладу.

 1. Наявність змінного картриджа.

Обирайте POD-системи, які мають змінні картриджі. Це дозволить вам швидко та легко замінити випарник та рідину, без необхідності купувати нову електронку повністю. Це економно та зручно у використанні.

 1. Смакопередача.

Важливий критерій під час вибору POD-системи. Деякі поди можуть забезпечити кращу передачу смаку, ніж інші, завдяки використанню якісніших матеріалів та випарників. Наприклад, просунуті вейпери дуже цінують сітчасті випарники з нікелю. Вони не найдовговічніші, проте забезпечують найкращу смакопередачу.

 1. Можливість обслуговування.

Переконайтеся, що вибрана POD-система легко обслуговується. Це стосується можливості швидкої та легкої заміни випарника та картриджа, а також наявності докладних інструкцій з експлуатації. Такі поди коштують дорожче, проте й служать довше.

Немає нічого страшного, якщо для початку ви купите недорогий слабенький під. Він допоможе вам потрапити в суть вейпінгу, допомогти визначитися з наступним пристроєм.

Види POD-систем та їх відмінності

Існує кілька видів POD-систем, про які важливо знати, якщо вибираєте основний пристрій для вейпінгу:

 1. Закриті системи. Це POD-системи, що постачаються з вже заповненими картриджами, які неможливо перезаправити – лише замінити на аналогічні від того самого виробника. Це зручно для новачків, які не хочуть морочитися з вибором та заправкою рідини, але вони можуть виявитися дорожчими у використанні. Також не завжди є можливість знайти змінний картридж від девайсів не найвідоміших брендів, тому ними доведеться запасатися на користь.
 2. Відкриті системи. Такі поди можна перезаправляти власною рідиною. Це більш економічний варіант, але може знадобитися більше часу та зусиль для заправки та обслуговування девайсу.
 3. Регульовані системи. Дані пристрої мають електроніку на борту, що дозволяє вейперу регулювати потужність. Це може бути особливо корисним для досвідчених користувачів, які хочуть отримувати більш персоналізований досвід паріння.

Уважно вивчайте характеристики електронної цигарки перед купівлею або уточнюйте їх у продавця, щоб замовити пристрій, який вам ідеально підійде.

Як вибрати рідину для POD-системи

Ще одним важливим фактором, від якого залежить якість вейпінгу, є вибір рідини для POD-системи. Радимо при виборі жижі для заправки електронної цигарки звертати увагу на наступні моменти:

 • Вміст нікотину. Обирайте рідину з рівнем нікотину, що відповідає вашим потребам. Але майте на увазі, що деякі POD-системи мають обмеження на рівень нікотину, тому переконайтеся, що вибрана рідина підходить для вашої електронки.
 • Пропорції PG/VG. Співвідношення пропіленгліколю та гліцерину в жижі досить важливий фактор, який впливає на смак та насиченість пари. Звичайними пропорціями PG/VG є співвідношення 50/50 або 60/40.
 • Смак та аромат. Вибирайте рідину з тим смаком та ароматом, у якому ви впевнені. Не дуже приємно купити флакон жижі, який потім простоюватиме до закінчення терміну придатності.

Зрозуміло, не можна нехтувати якістю наповнювача. Вибирайте рідину від надійних виробників та перевіряйте актуальність терміну придатності. Прострочена жижа буде неприємною на смак і може зіпсувати ваш вейп.

Замість висновків. Особливості використання POD-системи

Отже, щоб ваша електронна цигарка прослужила якомога довше, під час її використання дотримуйтесь інструкцій виробника та враховуйте наші рекомендації:

 1. Заправляйте картридж тільки рідиною, яка призначена для вашої POD-системи. Якщо особливих вимог виробника до типу жижі немає, вибирайте якісні продукти від перевірених брендів.
 2. Не перевантажуйте пристрій інтенсивним парінням. Використовуйте електронку потужності, яка підходить під ваш стиль вейпінгу.
 3. Вчасно замінюйте випарник та картридж, якщо необхідно, щоб забезпечити максимальний смак і задоволення від процесу паріння.

Дотримуйтесь заходів безпеки при використанні POD-системи, запобігайте її контактам з вологою, перегріванням і не розбирайте пристрій, якщо його формат для цього не призначений. Дотримуйтесь всіх цих рекомендацій і електронна цигарка радуватиме вас багато місяців і навіть років.