Зміст

  1. Особливості сприйняття смаків у вейпінгу
  2. Залежність від концентрації нікотину
  3. Які рідини впливають на смак
  4. Правильний вибір пристрою та налаштувань

 

Вейпінг, безумовно, має безліч переваг перед звичайним тютюнопалінням. Однак деяких недоліків він аж ніяк не позбувся. Зокрема йдеться про те, що після паріння деякі користувачі скаржаться на зменшення чутливості сприйняття смаку. Чим це спричинено? Чи це не впливає на здоров'я? Моментів може бути як об'єктивних, і суб'єктивних. У цій статті ми їх розглянемо, тому бажаємо приємного читання.

Особливості сприйняття смаків у вейпінгу

Насамперед слід зазначити, що вейпінг дійсно може притупляти рецептори смаку через особливості самого процесу. Під час паріння смакові сосочки язика піддаються постійному та досить інтенсивному впливу пари, ароматизаторів та нікотину.

Згадайте, як швидко ви перестаєте сприймати запахи, коли нюхаєте туалетну воду та парфуми у парфумерному магазині? З вейпами ситуація схожа. Смакові рецептори просто зазнають втоми від постійного впливу речовин. В результаті їх сприйнятливість буде зменшуватися і для отримання таких же відчуттів користувач може почати використовувати більш концентровані рідини або збільшувати потужність пристрою в короткостроковій перспективі, що, своєю чергою, може призвести до ще більшої деградації рецепторів смаку. Якщо ж не давати рецепторам як слід відновитися, їх чутливість може значно притупитися. Згодом вона повернеться, але якщо ви будете продовжувати багато й інтенсивно парити, це станеться не так швидко.

Залежність від концентрації нікотину

Також не слід забувати про так звану нікотинову толерантність. Чим більше людина вживає даний алкалоїд, тим більше мозок йому починає протидіяти (для досягнення такого ж ефекту потрібно більше речовини), а також тим більше він звикає до нікотину.

Також і безпосередньо висока концентрація нікотину в рідині впливає на сприйняття ароматів, оскільки сам алкалоїд має свій смак. Чим нікотину більше, тим більше він буде яскравіше вираженим у жижі й тим гірше відчуватиметься її аромат (фруктовий, ягідний тощо). Саме тому просунуті вейпери часто вибирають жижі з невеликим вмістом нікотину, які заправляють у потужні вейпи – так вони дозволяють смаку розкритися найяскравіше.

Які рідини впливають на смак

Як ми вже відзначили, кількість нікотину в рідині прямо впливає на смак ширяння. Проте варто уточнити, що концентрація даного алкалоїду залежить від типу жижі.

Вона буває:

  • Безнікотинова;
  • з вільним нікотином;
  • з сольовим нікотином.

Безнікотинова рідина є сумішшю пропіленгліколю, гліцерину та ароматизаторів без вкраплень нікотину. Вона ідеально підходить для людей, які борються з курінням або хочуть тимчасово відмовитись від нікотинової пари, щоб відновити толерантність до алкалоїду.

Жижа з вільним нікотином - це той же пропіленгліколь і гліцерин, до яких безпосередньо підмішаний даний алкалоїд у своєму первісному вигляді. Його може бути тут різна кількість, але не більше 17 мг/мл (приблизно на цьому показнику він може почати випадати в осад). Таким чином, ви можете скорочувати споживання нікотину або робити перерви між вживанням рідин з високим вмістом алкалоїду. Це перешкоджатиме відчуттю зменшення смаку, а також підвищенню нікотинової толерантності.

Сольовий нікотин – це той самий хімічний елемент, який відрізняється тим, що для зміни його структури він був гашений органічними кислотами. Це покращило його засвоюваність організмом, а також забезпечило найкращу розчинність без збільшення шкоди здоров'ю. Завдяки цьому, його концентрація в рідині може бути вдвічі нижчою, ніж звичайного нікотину, при цьому удар по горлу відчуватиметься також. Крім того, це відкриває можливості для любителів дійсно міцної пари, адже максимальна концентрація алкалоїду в сольовій рідині може досягати 50 мг/мл, що є дійсно багато. Зрозуміло, така висока кількість нікотину досить сильно впливатиме на відчуття зменшення смаку пари, а також втому смакових рецепторів.

Правильний вибір пристрою та налаштувань

Щоб літа приносила вам тільки задоволення і ніякого дискомфорту, рекомендуємо дотримуватися наступних правил використання електронних сигарет.

  1. Застосовуйте електронні цигарки суворо з їхньою технічною відповідністю.

Використовуйте для обслуговування свого вейпа запчастини, які відповідають йому. Якщо електронна цигарка одноразова, то не варто її самостійно розбирати та намагатися заправити/зарядити. Для більш просунутих багаторазових девайсів для ширяння, типу вейпів та POD-систем, використовуйте випарники та акумулятори тільки відповідній платі потужності (якщо це не мехмоди, де плата відсутня).

  1. Паріть не надто інтенсивно.

Намагайтеся робити перерви в процесі паріння. Це і для організму корисно, і для пристрою. Таким чином ви убезпечите його від перегріву і довше збережете працездатність своєї електронної цигарки.

  1. Чистіть та дезінфікуйте вейп.

Щоб пар був високоякісний, необхідно регулярно проводити чищення вейпу, особливо під час його обслуговування (заміни або заправки картриджа). Також не забувайте і про дезинфекцію девайсу, адже через пероральне використання на ньому залишається і розмножується безліч різних бактерій. Для цього можна використовувати звичайний спирт або спеціальні серветки.

Отже, щоб смак вейпу завжди залишався на висоті, використовуйте електронні сигарети суворо за призначенням, не піддавайте їх кустарним поліпшенням, як слід обслуговуйте, робіть регулярні перерви, щоб запобігти деградації смакових рецепторів. Якщо ж ви боретеся з нікотинової залежністю або хочете трохи відновити толерантність до алкалоїду - скорочуйте кількість нікотину в жижі або його повністю виключайте. Дотримуйтесь цих простих правил і паріння буде приносити вам тільки задоволення, без будь-якого дискомфорту.